Wieści z trasy 11 PPŚ 2014 - dzień 0 (środa)

 

„Te Deum” Diecezji Świdnickiej za kanonizację Jana Pawła II

DZIEŃ ZEROWY. 30 lipca 2014r. Środa
(Grupa 6 - Ziemia Wałbrzyska ) WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA - 23 km

 

Wałbrzych (Grupa 6 - Ziemia Wałbrzyska) rozpoczęła pielgrzymowanie wymarszem do Świdnicy po Mszy św. w Kościele św. Aniołów Stróżów o godz. 10.00. Baza noclegowa przy kościele MB Królowej ­ Polski w Świdnicy.

 
 

Przyszła nareszcie chwila uroczysta:

 Stało się! Na ulice Wałbrzycha pielgrzymka znów wyszła…

  Zaczęło się o godz. 10.00 w królującym nad miastem kościele Świętych Aniołów Stróżów. Przypomnieliśmy sobie, że każdy ma swojego Anioła Stróża. Ma go też 11- Piesza Pielgrzymka jako wspólnota pątników. Przypomnieliśmy sobie o Przewodniku Głównym wśród Aniołów, o św. Michale Archaniele, pogromcy Szatana. Bardzo jest nam potrzebna Jego ochrona. Warto wiedzieć, że w czerwcu w par. św. Józefa na Sobięcinie i u Sióstr Niepokalanek tamże odbyła się peregrynacja św. Michała Archanioła w kopii cudownej figury z Włoch.

 Uroczystej Mszy św. inauguracyjnej w Wałbrzychu przewodniczył emerytowany
    Ks. Infułat Julian Źrałko.

 Wałbrzyska inauguracja Pierwszej Pieszej Pielgrzymki w nowym dziesięcioleciu była szczególnie wzruszająca. Za sprawą nowego Proboszcza u Aniołów Stróżów, Ks. Wiesława Rusina, przyszła do nas Maryja w znaku cudownej Figurki Matki Bożej Bolesnej, patronki Wałbrzycha. Wielu pątników zobaczyło Ją po raz pierwszy.

 I tak oto pielgrzymka wyszła. Etap do Świdnicy jest dość męczący. Pielgrzymi jeszcze „nie rozchodzeni” i cały czas asfalt. Co by to było, gdyby nie ponad godzinna przeserdeczna ulga w przegościnnym Witoszowie z Ks. Proboszczem Jarosławem Lipniakiem na czele.

 Najpierw kościół pięknie odrestaurowany, aż chce się modlić … Za rok będzie obchodzić 750-lecie istnienia. Zaś wokół świątyni co tylko głodne ciało zapragnie. Festiwal serc parafian przemieniony w jedzenie, jedzenie.., jedzenie.

 Bóg zapłać! Bóg zapłać!! Bóg zapłać!!! Dziękujemy! Dziękujemy!! Dziękujemy!!!

 Na ukoronowanie dnia – Świdnica. Kościół Matki Bożej Królowej Polski. I tu – jak zawsze – gościnności, serdeczności i … w ogóle, nie było końca. Tym razem w Świdnicy podejmował pątników nowy proboszcz Ks. Rafał Kozłowski. Bóg zapłać x1000 Księdzu Proboszczowi i wszystkim Parafianom!!!

 


***

***

 POWRÓT

 

 

Uprzejmie informujemy, że relacje i zdjęcia z każdego dnia pielgrzymkowego w zależności od możliwości technicznych, zamieszczone będą w godzinach wieczornych lub w najbliższym możliwym terminie.